A Nemzeti Népegészségügyi Központ 15144-2/2022/EÜIG számú határozata az egészségügyben dolgozók és az ellátottak védelmében, illetve az egészségügyi ellátórendszer biztonságos működése érdekében meghatározta az intézményre vonatkozó maszkviselési szabályokat.
Minden egészségügyi dolgozó köteles orvosi vagy munkavédelmi maszkot, mindenki más foglalkoztatott és egyéb személy orvosi, textil, illetve más anyagból készült maszkot olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje, az alábbi kivételekkel:
  • a kórházban ápolt betegek az elhelyezésükre szolgáló kórteremben nem kötelesek maszkot viselni,
  • a 6. életévet be nem töltött kiskorúak, valamint az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal vagy autizmus spektrumzavarral élő személyek nem kötelesek maszkot viselni,
  • az egészségügyi intézményben foglalkoztatott személyek nem kötelesek maszkot viselni a betegellátásra nem szolgáló, betegforgalom számára nyitva nem álló, pihenésre és étkezésre szolgáló helyiségekben, az orvosi és nővérszobában, valamint irodai és egyéb munkahelyeken.
Kérem a fenti szabályok betartását.
A 6/2022. (III.07.) számú egyedi miniszteri utasítás feloldotta a látogatási tilalmat a Magyarországon működő összes fekvőbeteg szakellátó vonatkozásában.
Betegeink és dolgozóink biztonsága érdekében 2022. március 7-től a látogatási időre kérem az alábbiak betartását:
  • Egy beteghez naponta legfeljebb két látogató mehet be, személyenként maximum 30 perces időtartamra vagy egy látogató érkezhet, maximum 60 perces időtartamra.
  • Amennyiben a beteg állapota megengedi, az időjárás függvényében a látogatás történhet szabadtéren. Ilyen esetben a látogatók száma nem kerül korlátozásra.
  • A COVID-19 fertőzés miatt kezelt betegek – az Eütv. 11. § (3)-(6) bekezdésben meghatározott esetek kivételével – nem látogathatók. Látogatási engedéllyel COVID-19 fertőzés miatt kezelt beteg az alábbi esetekben látogatható:
    • súlyos, életveszélyes állapotú beteget egy hozzátartozó látogathat,
    • a kiskorú beteg gyermek mellett egyik szülője, vagy törvényes képviselője tartózkodhat,
    • szüléseknél a szülő nő által kijelölt személy jelen lehet,
    • a beteget megilleti az egyházi személlyel való kapcsolattartás joga.

Rendkívüli látogatási engedélyt ezekben az esetekben a főigazgató adhat ki, az osztályvezető főorvos javaslata alapján.
Írásbeli engedélyt a főigazgatótól (foig@siokorhaz.hu) e-mailben igényelhet.
  • Kérem, hogy az osztályok által javasolt látogatási időket szíveskedjenek figyelembe venni.
  • Betegeinket fertőző betegségben szenvedők, légúti tüneteket produkáló személyek (orrfolyás, tüsszögés, köhögés, láz) nem látogathatják.
  • A látogatók a közösségi területeken a csoportosulást kerüljék el, csak a látogatás időtartamára tartózkodjanak a Kórházban.
  • Intézményünkben a fekvőbetegek számára csomagokat – amennyiben a látogatás nem megoldható vagy megengedett – naponta 15:00-17:00 óra között a főbejárat portáján adhatják le, a beteg adatainak (név, osztály, kórterem) jól látható feltűntetésével. A csomag elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért felelősséget nem tudunk vállalni, lehetőség szerint ezt a csomag ne tartalmazzon.

Megértésüket köszönöm!

Siófok, 2022. március 7.