Az intézményben 2023. február 20. napjától teljes körű látogatási tilalom lépett érvénybe, mely visszavonásig érvényes.
A súlyos állapotú, végstádiumú beteg mellett tartózkodhat az általa megjelölt személy.

A látogatási tilalom ideje alatt egyedi méltányosságból, indokolt esetben, rendkívüli látogatási engedéllyel:
a kiskorú beteg gyermek mellett egyik szülője, vagy törvényes képviselője tartózkodhat,
szüléseknél a szülő nő által kijelölt egy személy jelen lehet,
a beteget megilleti az egyházi személlyel való kapcsolattartás joga.
Rendkívüli látogatási engedélyt az intézményvezető adhat ki, az osztályvezető főorvos javaslata alapján.

Írásbeli engedélyt az intézményvezetőtől (foig@siokorhaz.hu) e-mailben igényelhet.

Az intézmény területén kötelező a maszkviselés, az előjegyzés, illetve a kézfertőtlenítés a belépési pontokon.

Intézményünk mindent megtesz, hogy a pácienseinkről információt kérő hozzátartozók tájékoztatást kapjanak. Telefonon az adott osztályon érdeklődhet az a hozzátartozó, akit a beteg a betegdokumentációban megjelölt, mint tájékoztatandó személyt.

Hozzátartozók a betegeknek az alábbiak szerint tudnak csomagot küldeni.
A csomag tartalmazhat általános ruházati, tisztálkodási és használati eszközöket, egyedi gyógyszert, táplálék kiegészítőt, vitamint, tartós élelmiszert és italt.
A csomagot lezárva, a beteg adataival ellátva (név, osztály, kórterem) a főbejárat portáján napközben lehet leadni 15.00-17.00 óráig, a csomag még aznap felkerül a betegellátó osztályra. A csomag elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért felelősséget nem tudunk vállalni, lehetőség szerint ezt a csomag ne tartalmazzon.
A csomag átvételekor átvételi elismervényt nem adunk.

Dolgozóink nevében köszönöm együttműködésüket. Törekszünk arra, hogy az ellátással kapcsolatos információkat folyamatosan megosszuk Önökkel, ezért kérjük, a kórház honlapját kövessék nyomon.

Siófok, 2023. február 20.

Dr. Inczeffy István