Jótékonysági akcióval és aukcióval segíti a Siófoki Kórház-Rendelőintézet Csecsemő- és gyermekosztályát a Balaton fővárosának legmenőbb vízparti szórakozóhelye, a PLÁZS. A segíteni vágyó látogatóknak a szezon végéig van lehetőségük a helyszíni adományozásra, augusztus 27-én pedig, az ingyenes „nyárzáró” Demjén koncert előtt, 27 fotóritkaság kerül kalapács alá, melynek teljes bevétele szintén felajánlásra kerül.
„A szezon végéig várhatóan még több tízezer vendég fordul meg a PLÁZSon, ha sokuk csak egy fagyi árával segít, már nagyon sokat tudunk tenni a beteg gyermekekért” – mondja Barna Sándor, a PLÁZS egyik tulajdonosa, aki saját gyűjteményének 27 művészi fotóját is felajánlotta egy árverésre. A fotók augusztus 27-én, a PLÁZS nyárzáró koncertje előtt kerülnek kalapács alá, a befolyt összeg szintén teljes gyermekek gyógyítását, ápolását segíti majd. „Szeretnénk, ha sokan tudnának eljönni az árverésre illetve minél több adomány gyűlne össze, ehhez mi azzal is hozzájárulunk, hogy a nyárvégi Demjén koncert lesz a vendégeink számára”- teszi hozzá Barna Sándor.

Az aukciót Nádudvari Noémi esztéta vezeti, aki többek között a Színes Város művészeti kurátora és a wndrlnd megálmodójaként vált ismertté, számos kortárs képzőművészeti galériában és aukciósházban dolgozott már galériavezető és aukcióvezetőként is.

A szervezők célja, hogy a Jótékonysági Nap támogatásából is felújított kórházi betegszobák olyan otthonosak legyenek, mint a kis betegek otthoni szobái. Ezért kérik, hogy a PLÁZS vendégei, a siófoki lakosok minél többen járuljanak hozzá a gyermekek megsegítéséhez.