Széchenyi 2020

Új, több mint 1100 négyzetméteres sürgősségi osztály, központi műtő és sterilizáló épül a Siófoki kórházban. A kórházfejlesztés újabb ütemének részeként a jelenleg a szétszabdalt diagnosztikai és terápiai egységek helyett a meglévő épületen belül komplex ellátási tömb jön létre, ahol az egységek a központi közlekedőmagra fűzötten kapcsolódnak egymáshoz és a fekvőbeteg osztályokhoz, így rövidebb lesz a betegút. A hárommilliárd forintos beruházás része egy helikopter leszállópálya létesítése is, de új műszerekkel, eszközökkel is gazdagodik az intézmény.
Elkezdődhet a Siófoki kórházfejlesztés újabb üteme, amelynek eredményeként a betegeket magas színvonalú, költség-hatékony, a kor technológiai színvonalának megfelelő, modern intézmény fogadja. A hárommilliárdos beruházás forrását Európai Uniós támogatások biztosítják. Az „Átfogó fejlesztés Siófok Város Kórház- Rendelőintézetében a fenntartható, magas technológiai színvonalú ellátási környezet megteremtésére” kiírt pályázaton 2.403.598.893 forint uniós forrást ítélt meg a nemzeti Fejlesztési Ügynökség az önkormányzatnak. A Siófok Város Kórház- Rendelőintézet Sürgősségi Centrum kialakítása” elnevezésű projekt megvalósítására 618 530.269 forint fordítható szintén uniós forrásból.
A megvalósuló új sürgősségi osztály, illetve a struktúraváltoztatást támogató fejlesztés az itt élők esélyegyenlőségének biztosítása mellett azért is fontos a Balaton parti városban, mert a nyári üdülési szezonban megsokszorozódik a tó partján időlegesen tartózkodó hazai és külföldi vendégek száma.
A több mint hárommilliárd forintos beruházás részeként megvalósul az egykapus betegfogadási rendszer, azaz a betegek egy ponton lépnek be az ellátási rendszerbe, így egyszerűbbé és gyorsabbá válik a kivizsgálás, valamint a végleges ellátáshoz jutás.
A betegeket 1154 m2 területű új sürgősségi osztály fogadja, központi műtő és sterilizáló épül. A beruházás része egy helikopter leszállópálya létesítése. A jelenleg decentralizáltan elhelyezkedő, vertikálisan is szétszabdalt diagnosztikai és terápiai egységek helyett a meglévő épületen belül létrejön egy komplex ellátási tömb, ahol az egységek a fekvőbeteg osztályokhoz funkcionálisan előnyösebben és rövidebb betegúttal, a központi közlekedőmagra fűzötten, elérhetőbben kapcsolódnak.
A projekt eszközbeszerzéseket is lehetővé tesz, így közel 1 milliárd forint értékben egyebek között új képalkotó diagnosztikai berendezésekkel, műtéti területhez kapcsolódó eszközökkel gyarapodik a kórház műszerparkja.
A Dél-dunántúli régió súlyponti intézményének ötven kilométeres körzetben nem található kórház, így a beruházás szükségszerű fejlesztési igényként merült fel.

Belgyógyászat szakrendelés áthelyezése
  2024. 03. 08. 08.30

Járóbeteg Irányítás
  2024. 02. 29. 12.41

Betegfelvételi iroda
  2024. 02. 01. 09.08

Látogatási tilalom feloldása
  2024. 01. 17. 11.58

Gyászjelentés
  2024. 01. 04. 14.51

Elismerő Oklevél
  2023. 12. 07. 14.11

A tüdőgondozóban a szakrendelés szünetel!
  2023. 12. 01. 11.59

Tájékoztatás részleges látogatási tilalomról