Betegközpontú döntés volt a laboratóriumi betegelőjegyzés bevezetése
Ne kelljen várakozni a labor előtt, ehelyett a betegek kényelmesen, a számukra megfelelő időpontban jelentkezhessenek vérvételre. Ez volt a célja Siófoki Kórház vezetésének, amikor a kor színvonalának megfelelő betegelőjegyzést vezették be a laboratórium esetében is.
A laboratóriumi előjegyzés semmiben sem különbözik attól a már bevált és megszokott rendszertől, amely az egyes szakrendelések esetében természetessé vált a betegek számára. Akit orvosa laboratóriumi vizsgálatra küld, nincs más dolga, mint akár személyesen, vagy telefonon időpontot egyeztetni a kórház központi betegelőjegyzésén. A betegek megtehetik ugyanezt a háziorvosnál is, hiszen ők egy nemrégiben korszerűsített számítógépes rendszeren keresztül közvetlen összeköttetésben állnak a Siófoki Kórházzal.