2000 óta, Mikulás nap alkalmából a siófoki tűzoltók meglátogatják a városi kórház gyermekosztályán ápolt gyerekeket, hogy mosolyt csaljanak az arcukra, hozzájárulva a gyógyulásukhoz. A hagyományos ajándékozásra idén is „szuperhősök” kísérték el a Mikulást.
Siófok város hivatásos tűzoltói 15 éve gondoskodnak arról, hogy a Mikulás a kórházban lábadozó gyermekekről se feledkezzen meg. Néhány éve azonban a tűzoltók gondoltak egyet és a gyerekek kedvenc szuperhőseinek „bőrébe” bújtak, tovább fokozva a meglepetést. Így kísérték el idén is a nagyszakállút a Balaton parti város egészségügyi intézményének csecsemő-és gyermekosztályára, ahol megilletődött apróságok várták őket. A „hősök” azonban ezúttal sem az egyszerűbb utat választották, mentőkötélen ereszkedtek le a kórház tetejéről. Az ablakon át érkezett a "szuper csapat", majd éneklésre bíztatták a gyerekeket, hogy a Mikulás – aki a szülőkről, ápolókról és az orvosokról sem feledkezett meg - megtalálja az osztályt.

Forrás: somogy.katasztrofavedelem.hu